Whisky of the week – special edition

21 Kwi Whisky of the week – special edition

Na przywitanie wiosny i z okazji długiej majówki, zapraszamy Państwa na specjalną promocję „whisky of the week”. Jest ona wyjątkowa z dwóch względów:

  • jest uzupełnieniem naszej akcji „The World of Glenmorangie” – to zestaw degustacyjny Glenmorangie The Original, Lasanta, Quinta Ruban. Specjalne, majówkowe wydanie Whisky of the week umożliwia dodatkowe zamówienie tej whisky Glenmorangie, która zasmakowała najbardziej
  • każdą serwujemy za połowę regularnej ceny 🙂

 

 

Dla przypomnienia, oto profile naszych whisky:

Glenmorangie_original

GLENMORANGIE THE ORIGINAL 10 YEARS OLD

To ulubiona whisky Szkotów. Najbardziej subtela i kompletna. Eksperci wyróżnili w niej aż 144 pojedyncze smaki i aromaty. Ze względu na swoją delikatności i owocowy charakter jest idealnym zaproszeniem do świata maltów. Glenmorangie używa najwyższych alembików w Szocji )5,14m – ich rozmiar odpowiada wysokości dorosłej żyrafy), dzięki czemu tylko najlżejsze i najdelikatniejsze cząsteczki są skraplane i w rezultacie stają się częścią tego wyjątkowego trunku.

Swój unikalny smak Glenmorangie The Original 10 YO zawdzięcza dojrzeweaniu w dębowych beczkach po bourbonie, napełnianych jedynie dwukrotnie. Gwarantuje to bogactwo smaków i aromatów.

GLENMORANGIE LASANATA

Lasanta leżakuje około dodatkowych dwóch lat w beczkach po Hiszpańskiej Sherry Oloroso. Lasante po celtycku znaczy ciepło i pasja, co odzwierciedla delikatną teksturę i głęboki, kuszący, słodki zapach whisky. Ostatecznie jest butelkowana z 46% zawartością alkoholu i można w niej wyczuć nuty pomarańczy, rodzynek oraz marmolady.

Bukiet: kremowy, karmelowy, lekki budyń waniliowy oraz rodzynki w czekoladzie, wyczuwalne słodkie przyprawy;

Smak: Słodki smak rodzynek o smaku sherry,połączone z pomorańczą, orzechami, włoskimi i toffi oraz smak ciepłych przypraw;

Finisz: Długi i satysfakcjonujący, pikantny, wyczuwalna pomarańcza oraz orzechy włoskie w czekoladzie

Glenmorangie_lasanta
Glenmorangie_quinta ruben

GLENMORANGIE QUINTA RUBAN

Quinta Ruban to najbardziej intensywna i wyrazista whisky w rodzinie Glenmorangie – beczka po njalepszym porto Ruby jest odpowiedzialna za niepowtarzalny sma i wykwintnie długi finisz. Ta whisky to wzorowy przykład doskonałej równowagi słodkich i wytrawnych aromatów z kontrastującymi pikantnymi akcentami, a jej aksamitna tekstura, która jest efektem niefiltrowania na zimno definiuje tą pozyję jako jedną z najbardziej intrygujących i satysfakcjonujących single malt w Szkocji.

Zapach: ciemna, miętowa czekolada, mandarynki i pomarańcze z Sewilli mieszają się z drewnem sandałowym i orzechem po czym ustępują miejsca pikantnemu finiszowi z pieprzem i gałką muszkatołową;

Smak: mięta, czekolada i orzechy wypełniają aksamitnie podniebienie po czym odkrywamy różę oraz pomarańcze z Sewilli

Finisz: bardzo długi i jedwabisty posmak pozostawiający odczucie ciemnej czekolady z akcentmi pomarańczy – finisz jest mocnym znakiem rozpoznawczym Quinta Ruban.

 

Cena zestawu 3 x 20ml: 37,00 PLN

Cena poszczególnej whisky w ramach „Whisky of the week” (40ml):

  • The Original: 12,00 PLN (cena regularna 24,00 PLN)
  • Lasanta: 16,50 PLN (cena regularna 33,00 PLN)
  • Quinta Ruban: 16,50 PLN (cena regularna 33,00 PLN)