Whisky of the month – Glenmorangie The Original

26 Paź Whisky of the month – Glenmorangie The Original

Whisky jest pojęciem bardzo szerokim. Bursztynowy trunek jest dzisiaj produkowany w każdym zakątku świata. powstaje z bardzo wielu różnych surowców. 

Czym jest Single Malt Scotch Whisky:

  • SINGLE: wyprodukowana wyłącznie w jednej destylarni
  • MALT: do jej produkcji używa się wyłącznie jednego rodzaju zboża – słodu jęczmiennego
  • SCOTCH: wyprodukowana i przelana do butelek na terenie Szkocji. Wydestylowana minimum dwa razy w miedzianych aparatach destylacyjnych, zwanych alembikami. Leżaująca przez min. 3 lata w dębowych beczkach. Jej stężenie objętościowe alkoholu to min. 40%
  • WHISKY: słowo pochodzi z języka celtyckiego. W orginale brzmiało „uisge beatha” (czyt.uszke-bej) i oznacza „wodę życia”. Do produkcji szkockiej whisky ingle malt używa się tylko i wyłącznie trzech naturalnych składników: wody, słodu jęczmiennego oraz drożdży

 

Zapraszamy do odkrycia jednej z najbardziej popularnej whisky Single Malt – rodziny Glenmorangie. Zapraszamy na naszą specjalną akcję: do każdej 40 ml szklaneczki Glenmorangie The Original 10YO dodajemy 20ml GlenmorangieExtra Matured Range (Lasanta, Quinta Ruban lub Nectar D’or)

Glenmorangie_original

 

GLENMORANGIE THE ORIGINAL 10 YEARS OLD

To ulubiona whisky Szkotów. Najbardziej subtela i kompletna. Eksperci wyróżnili w niej aż 144 pojedyncze smaki i aromaty. Ze względu na swoją delikatności i owocowy charakter jest idealnym zaproszeniem do świata maltów. Glenmorangie używa najwyższych alembików w Szocji (5,14m – ich rozmiar odpowiada wysokości dorosłej żyrafy), dzięki czemu tylko najlżejsze i najdelikatniejsze cząsteczki są skraplane i w rezultacie stają się częścią tego wyjątkowego trunku.

Swój unikalny smak Glenmorangie The Original 10 YO zawdzięcza dojrzeweaniu w dębowych beczkach po bourbonie, napełnianych jedynie dwukrotnie. Gwarantuje to bogactwo smaków i aromatów.

 

Do końca listopada zapraszamy na specjalną odsłonę Glenmorangie The Original – Glenmorangie Zest. Serwujemy 40ml whisky z lodem i skórką pomarańczy, która wydobywa zapachy i smaki teh ulubionej przez szkotów whisky.

zest_glass