Karnawałowe drinki

10 Sty Karnawałowe drinki

Zapraszamy serdecznie na specjalną karnawałową promocję na barze. Mamy dla Państwa zestaw czterech koktajli na bazie czterech różnych alkoholi.

Proponujemy Państwu drinki na bazie whisky mieszanej, bourbonu, rumu i naszego wyjątkowego ginu Hendrick’s. Każdy z nich w wyjątkowym połączeniu.


Wild Orange


Wild Turkey to burbon o ponad 150-letniej tradycji, produkowany w amerykańskim stanie Kentucky. Powstaje w destylarni, założonej w 1869 roku przez rodzinę Ripy, na wzgórzach zwanych „Wild Turkey Hill” w Lawrenceburgu. Wild Turkey otrzymał swoją nazwę w 1940 roku, kiedy zarządca destylarni zabrał ze sobą zapas tego alkoholu na polowanie z przyjaciółmi na dzikie indyki (ang. wild turkeys).Burbon Wild Turkey, o zawartości alkoholu 50,5%, jest wyjątkowym trunkiem, między innymi ze względu na fakt, że jest starzony minimum 6 lat i destylowany według najwyższych norm jakości.

 


Gin Basil Smash


Hendrick’s to luksusowy gin produkowany w Szkocji. Unikalny proces destylacji w połączeniu z wyśmienitymi naparami daje w wyniku jedyny w swoim rodzaju gatunek ginu. Produkuje się go ręcznie w niewielkich partiach po 450 litrów, aby gorzelnik miał lepszą kontrolę nad całym procesem. Hendrick’s stanowi połączenie destylatów z aparatów destylacyjnych Carter-Head i Copper Pot Still – czyli kompozycję dwóch smaków – bardzo wyrazistego i bardzo delikatnego Hendrick’s zawiera wyciąg z ogórka i płatków róży – który zapewnia doskonale orzeźwiający smak i aromat.
Uznany przez Wall Street Journal „za najlepszy gin na świecie“.

 
Monkey Shoulder jest kombinacją trzech whisky single malt z regionu Speyside – Glenfiddich, Balvenie i Kininvie, które leżakują w beczkach po bourbonie. Dzięki temu posiada bogaty, lecz zrównoważony smak. Subtelny aromat wanilii czyni Monkey Shoulder perfekcyjną pozycją do koktajli. Nazwa trunku pochodzi z czasów, gdy robotnicy w destylarniach często nabawiali się urazów. Ciężka fizyczna praca powodowała u nich zwichnięcia barków. Zwisające barki wyglądały niczym ramiona szympansów, dlatego te urazy zaczęto nazywać Monkey Shoulder. W celu uhonorowania ciężkiej pracy robotników w destylarni trunek nosi nazwę Monkey Shoulder.

 
Norman „Sailor Jerry” Collins – na co dzień żył tak, jakby jutra miało nie być. Niekwestionowany ojciec old- schoolowego tatuażu. Niewielu jemu podobnych zostało na tym świecie. Collins stworzył własną definicję człowieka renesansu. Tatuował, pisał poezję, prowadził audycję radiową i był licencjonowanym kapitanem 3-masztowego szkunera. Był legendą jeszcze za życia. Rum Sailor Jerry Spiced powstał po to, aby słuch o niej nigdy nie zaginął.
Dokładny przepis na Sailor Jerry Spiced ujawnimy dopiero gdy piekło zamarznie, ale póki co możemy Wam uchylić rąbka tajemnicy – w naszym rumie znajdziecie słodycz wanilii zrównoważoną przez ciepły posmak cynamonu i gałki muszkatołowej. Do tego długi, wytrawny finisz, dzięki lekko słodkiej i przyjemnej nucie toffi.