Jesień spod znaku Hennessy

18 Paź Jesień spod znaku Hennessy

 

Historia najsłynniejszego koniaku świata rozpoczęła się prawie 250 lat temu, w roku 1765, kiedy to irlandzki kapitan Richard Hennessy osiadł w miejscowości Cognac na południu Francji i zajął się produkcją oraz handlem destylatami z wina nazywanymi przez Francuzów eaux-de-vie, czyli wodą życia. Dzięki tradycyjnej recepturze oraz wyjątkowym właściwościom szczepu winogron Ugni Blanc, a także mistrzowskiej kompozycji stworzonej przez rodzinę Fillioux, powstał produkt o niezrównanym smaku. Był to pierwszy koniak Hennessy.

Wszędzie, niezależnie od kultury i obyczajów, koniak Hennessy zyskiwał uznanie pasjonatów dobrego smaku. Pod koniec XIX wieku pijały go już koronowane głowy, główni polityczni gracze i ówczesne gwiazdy. W ten sposób marka Hennessy stała się wyznacznikiem luksusu, stylu i prestiżu i tak też odbierana jest do dziś.

 

Spencer od lat słynie z szerokiem gamy dobrej jakości alkoholi, dlatego też na naszej półce nie mogło zabraknąć koniaku Hennessy.

HENNESSY VS  to energia i nowoczesność w najbardziej klasycznej formie. Ponad 40 destylatów z okresem dojrzewania do 8 lat. Orzeźwiający smak siły i elegancji, aromaty drewna, orzecha laskowego i wanilii. Jednak koniak to alkohol, po którego dość ostrożnie sięgają nasi goście, dlatego też przygotowaliśmy dwie propozycje, które mamy nadzieję zachęcą Państwa do spróbowania czegoś nowego:

HENNESSY CITY SPLASH – koktajle


 

W pierwszej odsłonie zachęcamy do degustacji koniaku w formie koktajlu. Zważywszy na różne gusta i smaki, przygotowaliśmy koktajle w trzech wariantach:


Hennessy_ginger

HENNESSY GINGER

40ml Hennessy VS
20ml świeżo wyciskany sok z limonki
top up Ginger Ale

HENNESSY SPRITE

40ml Hennessy VS
20ml świeżo wyciskany sok z limonki
top up Sprite
HENNESSY TONIC

40ml Hennessy VS
20ml świeżo wyciskany sok z limonki
top up Tonic

 

HENNESSY FLASK SET – „MIX IT YOURSELF”


To druga propozycja i jest ona naszą faworytką – nie dość, że zachęca do zabawy w barmana i zaprasza do indywidualnego mixowania koktajlu, to jeszcze sposób podania jest niezmiernie estetyczny (co zresztą jest konsekwencją zaangażowania marki Hennessy w sztukę).

Hennessy_citySplash

 
 
Hennessy Flask Set – to zestaw składający się z: Hennessy VS 200ml w wybranym kolorze oraz dodatków w postaci skórki z pomarańczy/limonki/cytryny

 
Jakąkolwiek opcje Państwo wybierzecie, gwarantujemy zadowolenie! 🙂