ARS CAMERALIS: koncert Ben Weaver

16 Lis ARS CAMERALIS: koncert Ben Weaver

W sobotę, 19.11 w ramach festiwalu Ars Cameralis zapraszamy zagra dla nas Ben Weaver.

„Jako artysta chcę korzystać z roweru, by przesuwać granice przestrzeni, w których mogę występować. Grałem już w miejscach typowo koncertowych, ale chciałbym wejść głębiej w las – dosłownie i metaforycznie – w poszukiwaniu potencjalnych lokacji na przyszłość. Jako sportowiec, chcę korzystać z roweru, by zmierzyć się z postrzeganiem tego, kim jest artysta”. (Ben Weaver)

Ben Weaver to człowiek wszechstronny. Poeta, muzyk folkowy, ekologiczny aktywista, rowerowy trubadur. To ostatnie określenie w pełni oddaje podejście Weavera do swojej misji. W 2010 roku bowiem, po 13 latach spędzonych w trasie, artysta podjął decyzję o rezygnacji z tras koncertowych wymagających poruszania się samochodem. Od tej pory stara się grać tylko tam, gdzie może dojechać rowerem. Do Katowic przyleci co prawda samolotem, ale po mieście poruszać się będzie jednośladem.

Ben Weaver zadebiutował w 1999 roku „El Camino Blues”, którym zwrócił na siebie uwagę miłośników alternatywnego folku (ale także bluesa i country!). Jego ostatnia – ósma z kolei – płyta „I Would Rather Be A Buffalo” ukazała się dwa lata temu nakładem Hymie’s Records. Ten nagrany w stodole krążek podejmuje wszystkie ulubione tematy artysty, opisując proste życie prawdziwie wolnego ducha, który stara się żyć zgodnie z naturą, zwierzętami, ciszą, pogodą, brudem i bezruchem otwartej drogi.

Więcej informacji o samym festiwalu:
https://www.facebook.com/events/1370774609601209/

Wydarzenie pod patronatem: Rowerem Po Śląsku, Rowerowe Katowice

⦿ Bilety: 20 zł ⦿

Bilety do nabycia online poprzez:
Ticketpro Polska
Ticketportal PL
Going.

⦿